Betonová korýtka- výroba

Tento návod na výrobu betonových korýtek není z mé hlavy, ale podělila se o něj šikulka BEŇA, tak teď se o něj s Vámi podělím já, doufám, že se na mě za to nebude zlobit.

Je to pro všechny milovníky koryt, korýtek a žlabů:

Připravte si obyčejný písek, cement, prosátou rašelinu (poměr 1,5 : 1 : 1) kartónovou krabici ( tvoří základní rozměr výrobku), polystyren, nebo dřevěné bednění ( tvoří budoucí vnitřní prostor), železné pruty ( pro zpevnění, hlavně u větších rozměrů koryt), dřevěné kolíčky ( pro odtokové díry), dřevěný špalík ( na udusání hmoty), špachtle a drátěný kartáč ( na úpravu hotového díla) Ze dřeva ztlučeme k sobě desky nebo polystyrenu vytvoříme vnitřek koryta, každá strana musí mít takový rozměr, aby prostor mezi krabicí a výplní byl min. 5- 8 cm z každé strany, pak můžeme obalit novinami ( jde to pak lépe vytáhnout), výška výplně musí být minimálně srovnatelná s výškou krabice.-
Příprava hmoty písek, cement, rašelinu smíchat ve větší nádobě, my míchali ve stav.kolečku a za stálého míchání přiléváme tolik vody, aby směs byla hustá, kašovitá ( spíš sušší), nesmí být řídká!
Krabici umístíme na pevné a stabilní místo, tak, aby bylo možné dotvarovat i spodní část koryta, do krabice dáme tolik hmoty, aby tvořila rovnoměrně dno výrobku - výška cca  min. 5 - 8cm- vtlačíme přiměřeně dlouhé kolíčky, nebo kousky polystyrénu- na odtok vody.
Vložíme vnitřní výplň, tak aby stěny byly stejně silné, postupně vyplňujeme volný prostor mezi krabicí a výplní připravenou maltou, udusáváme dřívkem a  prokládáme železným materiálem, tak aby se nestalo, že Vám žel.materiál bude vyčnívat, nebo bude vidět na hotovém korytě, poslední vrstvu tvoří malta. Za suchého a teplého počasí necháme zatvrdnout asi 24 hodin, nesmíme  však čekat do úplného ztvrdnutí!

Opatrně odstraníme krabici, výplň a kolíky, povrch upravíme stěrkou a kartáčem, necháme několik dnů vytvrdnout.
Koryto nejlépe umístit  na dřevěné hranoly, aby voda mohla odtékat a rostliny neuhnily.
osázené korýtko netřeskem a hostou

osázené korýtko netřeskem a hostou

korýtko 1.JPG
korýtko 2

korýtko 2

betonové korýtko

betonové korýtko

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (139 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one