svíčková omáčka

svíčková omáčka

svíčková omáčka

INGREDIENCE:
700 g svíčkové nebo zadního hovězího (kýta) či kulaté plece (falešná svíčková), 100 g slaniny, sůl, 2 lžíce sádla, 1 větší cibule, 250 g kořenové zeleniny (mrkev, petržel, celer), několik zrnek pepře a nového koření, 1/2 lžičky tymiánu, 2 bobkové listy, 250 g zakysané smetany, 1 lžíce hladké mouky, cukr, ocet nebo citrónová šťáva podle chuti, plátky citrónu a brusinkový kompot nebo džem na podávání

 
Postup:
 1/ Maso odblaníme a polovinu slaniny nakrájíme na klínky, zbytek nadrobno. Maso protkneme klínky slaniny a osolíme.

 2/ Nakrájenou slaninu osmahneme na sádle, přidáme maso a ze všech stran ho prudce opečeme. Maso vyjmeme a na tuku opečeme nakrájenou cibuli a kořenovou zeleninu. Přidáme koření a maso vrátíme zpět. Mírně podlijeme horkou vodou a dusíme do měkka. Během dušení maso obracíme, přeléváme šťávou a podle potřeby podléváme horkou vodou.

 3/ Měkké maso vyjmeme a udržujeme  teplé. Zeleninu i se šťávou prolisujeme nebo vyjmeme koření a zeleninu rozmixujeme.

4/ Uvedeme do varu a přilijeme smetanu, ve které jsme rozmíchali mouku. Za častého míchání omáčku dobře povaříme. Nakonec ji dochutíme solí, cukrem, octem nebo citrónovu šťávou a krátce povaříme.

5/ Maso nakrájíme přes vlákna na plátky a podáváme s houskovými knedlíky, plátky citrónu a brusinkami.
 
Obměna : Do hotové omáčky můžeme přilít trochu bílého vína.

Zdroj a kuchařinka: Katka
27.07.2009 22:51:43
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (136 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one