pečeně, zelí a hrnečkové knedlíky

pečeně, zelí a hrnečkové knedlíky

pečeně, zelí a hrnečkové knedlíky

zdroj na hrnečkové knedlíky: www.dolcevita.blog.cz

recept na hrnečkové knedlíky pro jednoho
  •  1dl mléka
  • 1 vejce
  •  1 rohlík
  •   1 lžíce másla na vymazání hrnečku
  •   1 dl hrubé mouky
  •   sůl
Rohlíky nakrájíme na drobnější kostky a necháme mírně zaschnout. Vhodné je nakrájet večer, připravovat až druhý den. Mouku smícháme s mlékem, žloutky, sekanou petrželkou( já nedávala) a osolíme. Z bílků ušleháme sníh. Do připraveného těsta vmícháme rohlíkové kostičky, zlehka zapracujeme bílkový sníh a naplníme tímto knedlíkovým těstem připravené hrnečky. Ty by měly být rovného tvaru a dobře vymazané máslem. Naplníme do 2/3 a vložíme do hrnce s vodou ( vody by mělo být asi tak do poloviny hrnečku, ne víc!) Počkáme až se voda začne vařit a potom hrnec přikryjeme pokličkou a necháme vařit bezmála 30 minut. Nevaříme zprudka, voda má vřít, ale poklice nadskakovat zrovna nemusí. Potom sundáme z tepla, necháme cca 2 min. stát v hrnci ( jdou pak lépe vyklopit)  Nožem lehce objedeme po celém obvodu uvařeného knedlíčku a snadno ho vyloupneme ven. Když dobře vymažeme máslem, nemáme nejmenší problém. Potom krájíme klasickým způsobem na plátky (režnou nití, nožem, kráječem).
05.08.2008 14:04:56
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (138 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one