HOLUBKY- (vepřové maso plněné v zelném listě)

HOLUBKY- (vepřové maso plněné v zelném listě)

HOLUBKY- (vepřové maso plněné v zelném listě)

Na přípravu holubků budeme potřebovat vepřové plecko, nebo libový bůček, použila jsem oboje, pomeleme spolu s 1 cibulí, přidáme uvařenou rýži , vejce,
sůl, pepř, vegetu a máme připravenou masovou směs, kterou budeme plnit zelné listy.
Hlávkové zelí si připravíte tak, že vykrojíme košťál a dáme do vyššího hrnce do vody povařit, aby nám listy změkly a šly pěkně od sebe oddělovat ( pozor, ale nedělat z mladého zelí), listy si odloupeme a děláme si holubky, tak že si do každého listu dáme masovou směs a pěkně zabalíme, včetně boků, aby nám maso nebylo vidět. Dám vařit do vody cca hodinku.
Zelí si nakrájíme na jemno, dáme vařit osolíme, okmínujeme, scedíme, zaprášíme moukou a ještě podusíme můžeme zalít vývarem z holubků, dodá lepší chuť. Jsou ještě lepší druhý den.
Je lepší dělat větší množství, když už je s tím více práce, já jsem jich udělala cca 27ks a spotřebovala jsem 1,5kg vepřového masa, tak 1/4 kg rýže a 3 hlávky zelí.
Podáváme s chlebem.
Dobrou chuť.
26.06.2009 16:19:57
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (138 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one