Uvaříme si brambory den předem, oloupáme, nastrouháme, osolíme, přidáme hrubou mouku, vejce, uděláme těsto, necháme chvíli odpočinout, děláme šišky a dáváme do vroucí vody a povaříme cca 3 minuty. Přidáme rozpuštěné máslo, a cukr s mákem.
Dobrou chuť,.
Bramborové šišky s mákem
bramborové šišky s mákem
bramborové šišky s mákem
Rýžový nákyp se švestkama

Rýžový nákyp se švestkama

Uvaříme si 2-3 pytlíky rýže, já jsem použila paraboilet.
Ušleháme si ze 3 bílků sníh a 3 žloutky si se 4 lžícema moučkového cukru ušleháme, spojíme s našlehanými bílky a spojíme s uvařenou rýži.
Pekáček si vymažeme máslem a dáme na dno vrstvu rýžové hmoty a poklademe ovocem, já jsem použila mražené švetky a opět další vrstvu rýžové hmoty. Pečeme cca 50 minut na 170stupňů C.
Pro velké mlnsounky, polijeme rozpuštěným máslem a pocukrujeme.
Dobré a osvěžující je studené.
rychlovka-vločkové lívanečky z Vitany

rychlovka-vločkové lívanečky z Vitany

Vločkové lívanečky z VITANY:

Do směsi přilejeme 1/4 l vody, necháme chvíli odstát a děláme malé lívanečky. Je to supr rychlá rychlovka. Můžeme přidat kromě marmeládky, zakysanou smetanu, nebo pro labůžníky šlehačku, anebo pro ty, kteří hodlají nějaká kilka shodit taky nic.

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (139 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one