buchta Himaláje

buchta Himaláje

Ingredience:
1.těsto:  prášek do pečiva,  2 hrnky hladké mouky, 1 hrnek cukru krupice, 1 hrnek mléka,1/2 hrnku oleje,  2 celá vejce,  2 lžičky kakaa, citr.kůra- já nedávala.

2.těsto: 2 tvarohy, 1 vanilkový cukr, 1 vanilkový pudink, 1 hrnek cukru moučka, 2 celá vejce, 1 hrnek mléka.
Postup:
1.těsto. Vajíčka vyšleháme s cukrem do pěny, postupně přidáváme olej a pak ostatní přísady.
2.těsto: Dělá se stejně jako první, toto těsto bude řídké.
Na vymaštěný a hrubou moukou vysypaný plech dáme polovinu prvního těsta, na to nalijeme druhé těsto tvarohové a dále zbytek prvního těsta. Pečeme pozvolna cca 40minut na 160st.C.
Koláč je pěkně vláčný a velice dobrý.
Pusinkové koláčky

Pusinkové koláčky

INGREDIENCE:
1 listové těsto, 3 bílky, moučk.cukr, čokoláda na vaření /1/2/
těsto si rozdělíme na dva stejné kusy, vyválíme a potřeme náplní, kterou jsme si udělali z ušlehaných bílků, trošky moučk.cukru a půlky nastrouhané čokolády, srolujeme a krájíme cca na 2 cm široké kousky, které klademe na plech řeznou plochou nahoru. Pečeme cca 30 minut.
Raději nepéct na pečícím papíře, špatně se potom sundává.

Zdroj: Šárčina škola vaření
Koláč z kyselého mléka

Koláč z kyselého mléka

INGREDIENCE:
2vajíčka, 2 vanilkové cukry, 30dkg krystalového cukru, 500ml kyselého mléka/použila jsem kyšku/ 6 lžic oleje, 25dkg hladké mouky, 25dkg polohrubé mouky, 1/2 balíčku prášku do pečiva, 1 zarovnaná lžička sody bicarbony, 2 lžičky kakaa, hrst hrozinek, hrst nakrájených ořechů/já nedávala/, džem na potření.

POLEVA:
10dkg čokolády na vaření
250ml zakysané smetany

POSTUP:
vajíčka vymícháme s cukrem do pěny, přidáváme olej, kyselé mléko, mouku smíchanou s pr.do pečiva a sod.bicarbonou a kakaem a propláchnutými hrozinkama a ořechy.
Směs vlejeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme 25minut na 180st.C.

Koláč necháme vychladnout a potřeme marmeládou. Připravíme si polevu:
Nad párou rozpustíme čokoládu a vmícháme smetanu, důkladně promícháme a natřeme na koláč.
Zdroj: Oblúbené recepty
Harlekýn

Harlekýn

Ingredience:
Těsto:
4 vejce, 140g cukru krupice, 50g polohrubé mouky, 20g kakaa
Kaše:
30g hladké mouky, 70g másla, 1/4 l mléka
Krém:
100g másla, 100g cukru moučka, 30g kakaa

Postup přípravy:
Smícháme žloutky s cukrem (nešlehat), pak přidáme kakao, mouku, a z bílků sníh. Pečeme ve vymazané a hr.moukou vysypané dortové formě cca 20-25minut.

Kaše: mouku a s máslem rozpustíme- uděláme světlou jíšku, zalijeme ji mlékem a uvaříme kaši. Necháme ji vychladit.

Krém: máslo s cukrem a kakaem vyšleháme a přidáme vychlazenou kaši. Rozetřeme na studené upečené těsto a dáme vychladit (min.1/2 dne). Podáváme ozdobené šlehačkou.
Dort je výborný, rychlý a velice jednoduchý- zvládne i začátečník.
Dobrou chuť.

Honzovy buchty

Honzovy buchty

<p><em><font size="3"><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">Na přípravu budeme potřebovat:</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">7dkg hery / nechat rozpustit a zchladnout/</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">7dkg cukru</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">2 žloutky</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">1/2 kostky droždí</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">1/2 kg mouky polohrubé</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">sůl</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">1/4l mléka</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">Klasicky vypracujeme těsto / kvásek zvlášť nechat vykynout - vlažné mléko, droždí, trošku cukru/</span><br style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS" /><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">Všechny suroviny zpracujeme a necháme v teple vykynout.</span></font></em></p>
<p><em><font size="3"><span style="FONT-WEIGHT: bold; COLOR: rgb(128,0,0); FONT-FAMILY: Comic Sans MS">Jako náplň můžeme použít nádivku tvarohovou, makovou, nebo povidla.</span></font></em></p>

Na přípravu budeme potřebovat:

7dkg hery / nechat rozpustit a zchladnout/
7dkg cukru
2 žloutky
1/2 kostky droždí
1/2 kg mouky polohrubé
sůl
1/4l mléka

Klasicky vypracujeme těsto / kvásek zvlášť nechat vykynout - vlažné mléko, droždí, trošku cukru/
Všechny suroviny zpracujeme a necháme v teple vykynout.


Jako náplň můžeme použít nádivku tvarohovou, makovou, nebo povidla.

koblihy

koblihy

na 1 kg polohrubé mouky
5-6 žloutků
oříšek másla (velikost vlašský oříšek)
kvásek (mléko 1/4 litru, 42 g droždí-kostka)
do těsta trošku cukru a špetku soli, citrónová kůra a 1pulka rumu.


Zdroj: babička Marie

Náplň: marmeláda, povidla nebo nutelaKočičí oči-biskupský chlebíček

Kočičí oči-biskupský chlebíček

80 g másla nebo rostlinného tuku
100 g moučkového cukru
3 vejce
3 lžíce kakaa
1 lžíce rumu
1 lžíce citronové šťávy
asi 100 ml mléka
150 g polohrubé mouky
1 lžíce prášku do pečiva
tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání chlebíčkové formy
dětské kulaté piškoty
džem
čokoládová poleva

1/ Změklý tuk utřeme s moučkovým cukrem, žloutky a kakaem do pěny. Přidáme rum, citronovu šťávu, vlažné mléko a část prosáté mouky.

2/ Z blíků ušleháme pevný sníh a se zbylou prosátou moukou smíchanou s práškem do pečiva zlehka vmícháme do těsta.

3/ Polovinu těsta rozetřeme do tukem vymazané a moukou vysypané formy. Na těsto klademe ve dvou řadách dětské piškoty slepené džemem a zakryjeme je zbylým těstem.

4/ Vložíme do mírně předehřáté trouby a zvolna pečeme asi 30 minut. Vyklopíme a vychladlý biskupský chlebíček přelijeme čokoládovou polevou.

Zdroj: Lukáš

Babiččina bábovka

Babiččina bábovka

125 g másla nebo rostlinného tuku
140 g moučkového cukru
2 vanilkové cukry
2 vejce
šťáva a kůra z 1/2 citronu
200 ml mléka
300 g polohrubé mouky
1 lžička prášku do pečiva
2 lžíce kakaa
50 g rozinek
tuk na vymazání a hrubá mouka na vysypání formy
moučkový cukr na posypání

1/ Změklý tuk utřeme s moučkovým a vanilinovým cukrem do pěny. Postupně vmícháme žloutky, šťávu a nastrouhanou kůru z dobře omytého citronu. Potom po lžících přidáme vlažné mléko a větší část prosáté mouky.

2/ Z bílků ušleháme tuhý sníh a střídavě se zbylou prosátou moukou smíchanou s práškem do pečiva lehce vmícháme do těsta.

3/ Těsto rozdělíme na dva díly a do jedné části vmícháme kakao rozmíchané v troše mléka. Kakaové a světlé těsto klademe střídavě polévkovou lžíci do formy. Můžeme postupovat i tak, že do formy vyplníme světlým těstem, střed tmavým a povrch zase světlým těstem.

4/ Bábovku vložíme do středně předehřáte trouby a zvolna pečeme asi 40 minut dorůžova. Upečenou bábovku vyklopíme a pocukrujeme.


Zdroj: Lukáš
dobrůtka ze zakysané smetany

dobrůtka ze zakysané smetany

Na dobrůtku ze zakysané smetany budeme potřebovat:
zakysané smetany- podle počtu použitých kusů bude větší množství, já jsem dnes dělala z 5 ks do menšího pekáčku a použila jsem cca 2,5 balíčku 120g pištotů a 5 vanilkových cukrů a kakao. /na 1 zakysanou smetanu použijeme 1 vanilkový cukr/
Postup:
zakysané smetany smícháme s vanilkovými cukry, přidáme kakao a zpracujeme v hladkou hmotu. Pekáček nebo formu do které budeme hmotu dávat si vyložíme větším silovým sáčkem, nebo folií na dno formy dáme piškoty, potom zpracovanou hmotu a opět piškoty a můžeme ještě znovu dát hmotu, pokud nám vybyla. Přikryjeme důkladně silonem, zatížíme po celém povrchu a necháme do druhého dne v chladničce uležet.
Bylo z tohoto množství cca 12 ks.
Tvarohový koláč

Tvarohový koláč

Tvarohový koláč

45dkg polohrubé mouky
30dkg hery
3 lžíce cukru
3 žloutky
1 prášek do pečiva
3 lžíce mléka
2 lžíce rumu
z těsta udělat dvě placky, mezi ně tvarohová náplň:

Náplň:

50dkg tvarohu
5 lžic cukru
2 žloutky
1 pudink.vanilk. prášek
5dkg hery
z 5-ti bílků sníh

Placky jsem si vyválela a pomocí válečku na který jsem si těsto natočila jsem přenesla na plech.

Zdroj: Gina z livingu

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (137 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one