Sachrův dort

Sachrův dort

Budeme potřebovat na přípravu:
6 vajec
20 dkg másla
20 dkg cukr moučka
20 dkg čokoláda na vaření
17 dkg hladká mouka
2 ks vanilkový cukr
1 prášek do pečiva

Do vodní lázně dáme rozpustit čokoládu, žloutky, máslo, cukr ušleháme v míse a přidáme rozpuštěnou čokoládu, ušlehaný sníh s vanilkovým cukrem a nakonec hladkou mouku s práškem do pečiva. Pečeme cca 45 minut při teplotě 175st.C.

Poleva:

meruňkový džem já jsem použila na půl dortu džem a na druhou polovinu jsem dala podušené jablíčka, které mi zbyly z rohlíčků. Na náplň můžete použit 4 nastrouhaná jablka a podusit chvíli.
15 dkg čokolády na vaření
15 dkg krystalového cukru
1,5dcl vody

Vodu si svaříme s cukrem, čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a spojíme. Upečený  a vychladlý korpus si rozřízneme a potřeme meruňkovým džemem a nahoru na dort dáme čokoládovou polevu, dozdobíme šlehačkou.
Recept jsem převzala ze str. www.akosatorobi.sk
29.03.2013 17:34:39
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (138 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one