Nepečený mramorový tvarohový dort s jablečnou vrstvou

Nepečený mramorový tvarohový dort a jablečnou vrstvou.jpg
POSTUP PŘÍPRAVY

Dělala jsem do dortové formy o průměru 28 cm.

Všechny přísady na dort si vyndejte nejlépe pár hodin dopředu, když budou mít stejnou teplotu, pak se lépe propojí.

Nádobu pro dort si vyložíme potravinovou folií.

KORPUS: 2 balení BeBe sušenek, 125 g másla (lze i jiné sušenky - albertky, máslové, esíčka apod.)
Sušenky rozmixujeme nebo v igelitovém sáčku najemno rozválíme. Spojíme s povoleným máslem v mastnou drobenku (nejlépe rukama). Hmotu udusáme rovnoměrně na dno nádoby a dáme do lednice chladit.

JABLEČNÁ VRSTVA: 8 jablek, 1 vanilkový cukr, 1 skořicový cukr, 4 lžíce cukru, 1 vanilkový pudink (prášek), 100 ml vody + na podlití jablek
Oloupaná jablka si nakrájíme na kostičky, v hrnci zalijeme do půlky vodou, zasypeme všemi cukry a vaříme, dokud nejsou průhledná, občas potřeba promíchat! Jestli je třeba, přidáme trochu vody, ale jablka taky něco pustí. Ve sklenici si ve 100 ml studené vody rozmícháme puding a vmícháme do vroucích jablek a ještě pár minut provaříme. Necháme chladit, občas promícháme. Když jsou jablka téměř zchladlá, ale ne ještě ztuhlá, nandáme je na korpus a zarovnáme. Na jablka navrstvíme piškoty, které můžeme pokapat rumem (lze i kávou). Studená jablka potom dáme chladit do lednice.

TVAROHOVÁ VRSTVA: 1 tvaroh, 1 smetana ke šlehání, 1 pomazánkové máslo bez příchuti, 150 g cukru moučka, 2 vanilkové cukry, 50 g hořkého kakaa, 100 ml vody, 1 balíček piškotů (na prokládání), rum na pokapání piškotů (nemusí být)
Ve 100 ml vody svaříme kakao, vznikne hutná kaše. Dáme stranou vystydnout.
Smícháme tvaroh, smetanu ke šlehání, pomazánkové máslo a cukry. Vyšleháme do pevnější konzistence, která drží a nestéká. Oddělíme cca 1/3 krému a do něj zašleháme zchlazenou kakaovou kaši.

Na vychlazený korpus s jablkovou vrstvou střídavě nandáváme vedle sebe bílý a kakaový krém. Na něj navrstvíme piškoty, které můžeme opět pokapat rumem. Opakujeme tvarohové krémy a vršek uhladíme cik cak vidličkou, vznikne mramorování. Dáme chladit a ztuhnout do lednice, nejlépe do druhého dne, minimálně však několik hodin.

Na mou chuť je dort docela sladký, ubrala bych na množství cukru, jinak dobrý.

Dobrou chuť.
27.06.2017 15:55:32
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (137 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one