Nejdokonalejší dortový korpus

Na dort budeme potřebovat:
6ks vejce
25dkg krupicový cukr
6 lžic oleje
špetka soli
24dkg hladká mouka

Postup přípravy:

1. Bílky s cukrem vyšleháme mixerem na maximum a to tak dlouho, dokud je opravdu pevný. Zjistíme to zkouškou, že do sněhu namočíte špičku prstu a sníh vám po otočení prstu stojí nahoru a nehne se.

2. Pak přidáte olej, žloutek po žloutku, stále při tom mixujete, ale už ne na maximum a nakonec už jen metličkou ručně přimícháte mouku. Pokud chcete korpus ořechový, dejte 18dkg hladké mouky a 6 dkg mletých ořechů.

3. Chcete-li mít korpus takový dokonalý, musíte dodržet postup do puntíku, aby se podařil.

4. Pekla jsem na 180st. cca 45 minut ve formě o průměru 24cm. Po upečení jsem nechala 10 minut stát v klidu a pak vyklopila. Formu jsem vytřela máslem a vysypala hrubou moukou. Je krásně nadýchaný a měkoučký.

Zdroj: NejRecept.cz
P1060732.JPG
02.07.2017 10:31:16
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (138 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one