Čokoládový chlebíček se švestkami

Čokoládový chlebíček se švestkami

Čokoládový chlebíček se švestkami

INGREDIENCE:
6dkg čokolády na vaření rozpustíme ve vodní lázni spolu se 12dkg másla, přidáme 12dkg mletého cukru smíchaného se 2 lžícemi kakaa, šleháme a postupně přidáme 4 žloutky. Přidáme 6 dkg polohrubé mouky 12dkg ořechů nebo mandlí /já nedávala/ 17 dkg švestek šušených nebo čerstvých/ já dala dneska mražené, ale není to ono, minule jsem dala čerstvé a bylo lepší/
a vmícháme ze 4 bílků sníh. Pečeme v chlebíčkové formě cca 40 minut na 160 st.C. Po vychladnutí můžeme polít čokoládou.

Čokoládová poleva:
INGREDIECE:
10dkg 100% tuku  /LUKANA / ev. o trošku méně sádla, 6 rovných lžic cukru písku, 2 plné lžíce kakaa, 4 lžíce vody, rozpustit  tuk ve vodní lázni, přidáme cukr s kakaem a vodou a mícháme až se cukr rozpustí a poleva začne houstnout.

Zdroj: kuchařinka MIKORI, jinou polevu už nedělám, je výborná na moučník střecha, krásně se natírá na šikmou plochu a nestéká.
Tohle je na velký plech, na dort prý stačí polovina. Poleva má být krásně lesklá, tmavá.


26.09.2009 21:34:36
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (138 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one