vánoční aranž se smrkovými větvičkami.jpg
anděl z břízy.jpg
v fb.jpg
"Štěstí tomu, kdo ho nemá, kdo je sám,
zdraví všem, kteří jsou nemocní, něhu těm, kteří jdou za krásou,
slepým sílu slunečních paprsků, opuštěným srdce, které budou pro ně bít
a všem lidem pocit, že život stojí za to žít."
 
"Nejnádhernější lidé, které známe, jsou ti, kteří znají porážku, znají utrpení, námahu, znají ztrátu a našli cestu ven z propastí. Tito lidé oceňují život, jsou... vnímaví a schopni porozumění, což je naplňuje soucitem, laskavostí a hlubokou láskou. Nádherní lidé se nádhernými nestávají jen tak."
Elizabeth Kubler Ross
Přeji všem pokoj, lásku a dobro všem. Krásný adventní čas.
S7001154.JPG
Před mnoha lety, velmi daleko na Východě, se jedněm bohatým rodičům narodil syn Mikuláš.
Bylo to více než před 1700 lety a to město se jmenovalo Patara. Mikulášovi rodiče byli křesťané, a tak také svého syna vychovávali ve víře v Boha. Ještě když byl Mikuláš velmi mladý, jeho rodiče zemřeli, a on zdědil mnoho majetku. Z něho pak štědře rozdával chudým, nemocným a všem, kdo se ocitli v nouzi. Dělal to ale tajně, protože nechtěl, aby ho za to lidé chválili. Důležité bylo, že to ví Bůh.
Jednoho dne se dozvěděl, že jeden ze sousedů je ve velké nouzi a nemá peníze na věno pro své tři dcery. Znamenalo to, že o ně nebude mít zájem žádný ženich. Mikuláš se také dozvěděl, že otec chce, aby dívky vydělávaly peníze velmi špatným způsobem, proto se rozhodl pomoci. V noci přišel k domu svého souseda a do otevřeného okna vhodil hroudu zlata. Totéž se opakovalo další noc.
Otec i jeho dcery byli velmi šťastní. Zároveň byli také zvědavi, kdo je ten štědrý dárce. A tak když se totéž opakovalo i potřetí, vyběhl otec do tmy za utíkajícím Mikulášem a nakonec ho i dohonil. Ten ho ale velmi prosil, aby to vše uchoval jako tajemství.
Mikuláš se také vydal na cestu do Svaté země – tedy do míst, kde žil Ježíš a odkud pocházeli jeho první učedníci. Cestou zpět se zastavil ve městě Myra, kde zrovna v té době volili nového biskupa. Nakonec se jím stal právě Mikuláš, i když se tomu velmi bránil. Přestože se nyní stal velmi váženým člověkem v očích ostatních lidí, zůstal Mikuláš stále stejný – miloval Boha i lidi, každého přijímal a pomáhal chudým.
Nedlouho poté, co byl zvolen biskupem, začalo velké pronásledování křesťanů. Také Mikuláš byl vězněn a nakonec i vyhnán. Až když se císařem stal Konstantin, mohl se zase vrátit a dále vykonával svůj biskupský úřad. I nadále se staral o lidi v nouzi. Říká se také, že v noci obcházel domy chudých rodin a nechával za oknem vždy něco dobrého pro děti.
Biskup Mikuláš zemřel velmi starý, bylo mu asi 90 let, a protože během svého života vykonal mnoho dobrých věcí a dokonce skrze něj Bůh udělal i několik zázraků, začali ho lidé uctívat jako svatého.
Označení "SVATÝ" ukazuje na jeho dobře prožitý život, naplněný dobrem. Neznamená to, že by svatý za svého života stále přebýval v kostele, ale že prožil dobře svůj život, usiloval konat druhým dobro, a i když byl hříšný, litoval svých nedobrých skutků a odstraňoval pravidelně zlo ze svého srdce. Sv. Mikuláš je nám všem vzorem v konání dobrých skutků, měl dobré/milé srdce - k druhým byl milosrdný.
noc_1.jpg
Dnešní obdarovávání babiček a dědečků
Dnešní obdarovávání babiček a dědečků
P1070026.JPG
1. adventní neděle
První adventní neděle je 3. 12. 2017. Lidově se označuje jako železná neděle. V tento den začíná advent a všechno, co je s ním spojeno. Hlavně se nesmí zapomenout na rozsvícení první svíčky na věnci - Naděje.

2. adventní neděle
Druhá adventní neděle vychází na 10. 12. 2017. Označuje se jako bronzová neděle. V obchodech, protože je zrovna po Mikuláši, začíná být celkem plno. Na řadu by mělo rovněž přijít zapálení druhé svíčky na věnci - Mír.

chaloupka z perníku
3. adventní neděle
Třetí adventní připadá na 17. 12. 2017. Tato neděle je známá jako stříbrná neděle. Na věnci se zapálí třetí svíčka - Přátelství. Do Vánoc už moc času nezbývá moc času, ale stále se dá napéct nebo nakoupit dárky.

4. adventní neděle
Čtvrtá adventní neděle bude 24. 12. 2017. Neděle je označována jako zlatá. Letos vychází zrovna na den, kdy je Štědrý den. Již by mělo být všechno připraveno, advent je u konce a zapálí se čtvrtá svíčka - Láska.
P1070020.JPG
Uteklo to jako voda, je to opravdu jen jak krátký okamžik, život utíká kvapem. Je třeba si vážit každé chvíle strávené spolu.
Méďové od Katky na mikulášskou nadílku pro děti
Méďové od Katky na mikulášskou nadílku pro děti
Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za Vaše návštěvy a milé komentáře, ale mým stránkám končí platnost 19.12,2017 a již nebudu licenci dále obnovovat, částka bezmála 5.000.-Kč na rok užívání se dá využít i jinak smysluplněji, ale i tak je mi to moc líto, že nebudu pokračovat. Stránky byly založeny 9.11.2007 mým vnukem Ondrou, válčila jsem zde krásných 10 let. Bylo mi ctí, sdílet mé i Katčiny výtvory a těšilo mě, když se Vám líbily.

Mějte se všichni moc hezky. Přeji Vám ☼ v duši.

Zdraví všechny Eva ♥♥♥
Už z našeho kysaného zelí:-)
Už z našeho kysaného zelí:-)
Suroviny:
350g kysaného zelí
2 středně velké brambory
1 masopustní klobásu
1 valašskou zakysanou smetanu
2 lžíce hladké mouky
sůl, pepř
2 lžičky majoránky
1/2 lžičky kmínu
2 kuličky nového koření
1 bobkový list

Postup:
Zelí zalijeme vodou a dáme vařit. Přidáme koření, kmín, majoránku, nové koření, bobkový list,. Asi po 15ti minutách vaření přidáme nakrájené brambory a klobásku a ještě zhruba 20 minut pozvolna vaříme. Zahustíme moukou a nakonec do polévky rozmícháme zakysanou smetanu. Dochutíme solí a pepřem. Podáváme s chlebem.
Dobrou chuť.
Zdroj: časopis Vlasta
P1070002.JPG
Kytičky na spodním lemu stromečku jsem vyráběla z novin.... z novin jsem nastříhala pásy cca 7-8cm široké, složila po celé délce na 4x a rolovala pás od poupátka a otáčela pás kolem dokola. Pak můžete nastříkat sprayem jakékoli barvy. Jak budu dělat další, zkusím natočit na video. Zatím jen rada písmem.

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (139 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one