Tvarohový drážďanský koláč

Tvarohový drážďanský koláč
200 g hladké mouky, 1,5 lžičky kypřicího prášku do pečiva, 70 g moučkového cukru, 80 g másla, 1 vejce; náplň č. 1: 60 g másla, 500 g měkkého tučného tvarohu, 80 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 2 vejce, 1 sáček vanilkového pudinku; náplň č. 2: 1 sáček vanilkového pudinku, 70 g krupicového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 300 ml mléka, 60 g másla, 3 vejce
Jak na to krok za krokem

V míse promíchejte mouku s kypřicím práškem a moučkovým cukrem, přidejte na kostky nakrájené máslo, vejce a vše zpracujte v robotu do podoby těsta, jež hned roztlačíte na dno kruhové formy o průměru 22 cm vyložené papírem na pečení.
Na těsto rozetřete náplň č. 1: Rozehřáté máslo vymíchejte s tvarohem a moučkovým i vanilkovým cukrem, přidejte krátce prošlehaná vejce, pudinkový prášek a vše dohladka propracujte. Dále připravte náplň č. 2: Pudinkový prášek smíchejte v kastrůlku s vanilkovým a krupicovým cukrem, přilijte mléko a pudink za stálého míchání svařte. Po krátkém zchladnutí do něj vmíchejte máslo a oddělené žloutky (občas hmotu promíchejte, aby se na povrch nevytvořil škraloup). Zvlášť vyšlehejte z bílků sníh a do vlažného pudinku ho zvolna zapracujte. Pudinkovou náplň rozprostřete na tvarohovou a vše v troubě vyhřáté na 170 °C upečte (cca 50 až 60 minut). Hotový moučník nechte v chladničce do druhého dne odležet.
Zdroj a foto: diekuechenzuckerschnecke

Měl se nechat odležet do zítřejšího dne, ale nevydrželi jsme a ochutnali a je výborný.:-)
S7000938-horz.jpg
03.08.2016 15:38:16
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (137 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one