Mamine vodové rožky

Mamine vodové rožky

Mamine vodové rožky

Na rohlíčky budeme potřebovat:
60 dkg hladké mouky
1 prášek do pečiva
1 kostku droždí
0,5 -1dcl mléka
2-3 hrsti cukru krystal
25 dkg máslo nebo hera
2 vejce
citr.kůra z 1 citronu/ nedávala jsem/

Náplň:
můžete dát jablíčkovou, ořechovou, makovou, tvarohovou dle Vaší chuti.

Postup:
Do mouky s práškem do pečiva rozdrobíme droždí, posypeme cukrem a zelejeme troškou vlažného mléka, zhruba 1 dcl a počkáme si na kvásek.
Přidáme celé vajíčka, povolené máslo, citr.kůru a vypracujeme těsto, které necháme vykynout. Kynutí není podmínkou. Můžete jen vypracovat těsto a dát do vody. Já jsem nechala chvilku vykynout. Pokud se vám zdá kostka droždí moc, stačí dát půl, taky vykyne.
Hrnec nebo misku naplníme vlažnou vodou, těsto ještě v rukách promísíme a hodíme do vody s vlažnou vodou a necháme ho tam, až vyplave na povrch. Je to individáální, někdy vyplave ihned, někdy trošku později, ale vyplave vždy :-) Toto vyplavalo do půl hodinky, ani ne.
Pokud se těsto koupe, uděláme si náplně.
Na jablíčkovou budeme potřebovat cca 6 větších jablíček, které po očištění si nastrouháme, chvíli jsem podusila s cukrem, aby nepouštělo šťávu při pečení, další náplň jsem dělala ořechovou. Svařila jsem si vodu s cukem  a přidala namixované ořechy, chviličku podusila a hotovo.
Těsto po vykynutí si rozdělíme na 3 díly a vyválíme placku a radýlkem si vykrajujeme čtverečky cca 6*6cm, dáme náplň a svineme rohlíčky. Upečené obalujeme v moučkovém cukru s vanilk.
Z toho těsta vyjde zhruba 55 rohlíčků, pečeme na 175st. C přibližně 18-20 minut, podle Vaší trouby.
Recept jsem převzala z FB od Marianne...já ještě nezkoušela, ale jsou prý moc dobré.
Pokud vám zůstanou, můžete zamrazit po rozmrazení jsou jako čerstvé. Jsou vhodné na vánoční stůl.
Dobrou chuť.
20.10.2012 23:33:51
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (138 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one