Na rohlíčky budeme potřebovat:
60 dkg hladké mouky
1 prášek do pečiva
1 kostku droždí
0,5 -1dcl mléka
2-3 hrsti cukru krystal
25 dkg máslo nebo hera
2 vejce
citr.kůra z 1 citronu/ nedávala jsem/

Náplň:
můžete dát jablíčkovou, ořechovou, makovou, tvarohovou dle Vaší chuti.

Postup:
Do mouky s práškem do pečiva rozdrobíme droždí, posypeme cukrem a zelejeme troškou vlažného mléka, zhruba 1 dcl a počkáme si na kvásek.
Přidáme celé vajíčka, povolené máslo, citr.kůru a vypracujeme těsto, které necháme vykynout. Kynutí není podmínkou. Můžete jen vypracovat těsto a dát do vody. Já jsem nechala chvilku vykynout. Pokud se vám zdá kostka droždí moc, stačí dát půl, taky vykyne.
Hrnec nebo misku naplníme vlažnou vodou, těsto ještě v rukách promísíme a hodíme do vody s vlažnou vodou a necháme ho tam, až vyplave na povrch. Je to individáální, někdy vyplave ihned, někdy trošku později, ale vyplave vždy :-) Toto vyplavalo do půl hodinky, ani ne.
Pokud se těsto koupe, uděláme si náplně.
Na jablíčkovou budeme potřebovat cca 6 větších jablíček, které po očištění si nastrouháme, chvíli jsem podusila s cukrem, aby nepouštělo šťávu při pečení, další náplň jsem dělala ořechovou. Svařila jsem si vodu s cukem  a přidala namixované ořechy, chviličku podusila a hotovo.
Těsto po vykynutí si rozdělíme na 3 díly a vyválíme placku a radýlkem si vykrajujeme čtverečky cca 6*6cm, dáme náplň a svineme rohlíčky. Upečené obalujeme v moučkovém cukru s vanilk.
Z toho těsta vyjde zhruba 55 rohlíčků, pečeme na 175st. C přibližně 18 -20 minut, dle Vaší trouby.
Recept jsem převzala z FB od Marianne...já ještě nezkoušela, ale jsou prý moc dobré
Pokud vám zůstanou, můžete zamrazit po rozmrazení jsou jako čerstvé. Jsou vhodné na vánoční stůl.
Dobrou chuť.
Mamine vodové rožky.JPG
na plechu.JPG
rohlíčky už obalené v cukru.JPG
20.10.2012 20:46:13
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (136 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one