jablíčkový řez z lístkového těsta

jablíčkový řez z lístkového těsta

jablíčkový řez z lístkového těsta

Budeme potřebovat na přípravu:
500g lístkového těsta
dětské piškoty necelý balík 240g
1kg nastrouhaných jablíček, může být i více
cukr na posypání jablek
1,2l mléka
3 vanilkové pudinky
5-6 lžic kryst.cukru
1 vajíčko na potřetí, ale nemusí být

Lístkové těsto si rozdělíme napůl, rozválíme a dáme na hluboký vymazaný plech tak, aby okraje byly zdvižené. Na těsto poukládáme piškoty těsně vedle sebe, na piškoty dáme jablíčka i se šťávou a trochu přitlačíme rukou. Jak jsou jablka kyselé, tak přidáme cukr nahoru, Z mléka, cukru a pudinků si uvaříme hustý krém a nalejeme přímo na jablíčka ještě horké. Vyválíme druhou polovinu těsta, propícháme vidličkou a položíme nahoru na puding. Potřeme rozšlehaným vajíčkem a upečeme do zlatova, cca 30minut na 200st.C. Krájíme až po úplném vychladnutí a na talíři pocukrujeme. Nejlepší je na druhý den, když piškoty natáhnou šťávu z jablíček.
zdroj: mmb
01.09.2012 16:48:36
Eva

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (136 | 91%)
Tak na stejno. (5 | 3%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one