společná fotka dnešního zavařování 10.8.2016.jpg
Tak dnešní den byl ve znamení zavařování jablíček, borůvek, dělání rajského protlaku, borůvkového džemu. Taky i něco sladkého na zub, samozřejmě s borůvkama. Mražáček je taky už pěkně naplněný milovanýma borůvkama.
Kytičku na mé přání vyrobily šikovné ručky Martinky Cekrové
Kytičku na mé přání vyrobily šikovné ručky Martinky Cekrové
S7000938-horz.jpg
Tvarohový drážďanský koláč
200 g hladké mouky, 1,5 lžičky kypřicího prášku do pečiva, 70 g moučkového cukru, 80 g másla, 1 vejce; náplň č. 1: 60 g másla, 500 g měkkého tučného tvarohu, 80 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 2 vejce, 1 sáček vanilkového pudinku; náplň č. 2: 1 sáček vanilkového pudinku, 70 g krupicového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 300 ml mléka, 60 g másla, 3 vejce
Jak na to krok za krokem

V míse promíchejte mouku s kypřicím práškem a moučkovým cukrem, přidejte na kostky nakrájené máslo, vejce a vše zpracujte v robotu do podoby těsta, jež hned roztlačíte na dno kruhové formy o průměru 22 cm vyložené papírem na pečení.
Na těsto rozetřete náplň č. 1: Rozehřáté máslo vymíchejte s tvarohem a moučkovým i vanilkovým cukrem, přidejte krátce prošlehaná vejce, pudinkový prášek a vše dohladka propracujte. Dále připravte náplň č. 2: Pudinkový prášek smíchejte v kastrůlku s vanilkovým a krupicovým cukrem, přilijte mléko a pudink za stálého míchání svařte. Po krátkém zchladnutí do něj vmíchejte máslo a oddělené žloutky (občas hmotu promíchejte, aby se na povrch nevytvořil škraloup). Zvlášť vyšlehejte z bílků sníh a do vlažného pudinku ho zvolna zapracujte. Pudinkovou náplň rozprostřete na tvarohovou a vše v troubě vyhřáté na 170 °C upečte (cca 50 až 60 minut). Hotový moučník nechte v chladničce do druhého dne odležet.
Zdroj a foto: diekuechenzuckerschnecke

Měl se nechat odležet do zítřejšího dne, ale nevydrželi jsme a ochutnali a je výborný.:-)
S7000932.JPG
Na přípravu boršče budeme potřebovat:
hovězí žebro, kořenovou zeleninu / mrkev, kedluben, květák, hl.zelí, brambor, červenou řepu/
Uděláme silný vývar, aby bylo maso měkké, vařila jsem 3 hodiny, na másle jsem podusila nakrájenou zeleninu, řepu jsem vařila zvlášť.
Do vývaru dát podušenou zeleninu, nakrájet maso a nakonec přidat nastrouhanou řepu. Ochutit. Nahoru pro chuť můžete dát kopeček zakysané smetany.
Dobrou chuť.
S7000928.JPG
S7000929.JPG
S7000930.JPG
Uvaříme si v půl litru mléka vanilkový pudink, mírně osladíme, necháme ve vodní lázni zchladit, přidáme 4 lžíce smetany ke šlehání a 1 tvaroh ve vaničce, metličkou promícháme a ukládáme po vrstvách do pohárů, sladký krém, ovesné vločky, spařené hrozinky, další vrstvu krému a na to ovoce dle chuti ( dala jsem mražené ostružiny a borůvky) opět krém a nahoru znovu ovesné vločky a nakonec granko.
DOBROU CHUŤ.
LETNÍ SLUNOVRAT
Slunce každého 21. června dosahuje své maximální síly a vše je Slunci podřízeno. Je to svátek vzájemné lásky Slunečního Otce a Matky Země. My, pozemské děti, oslavujeme s nimi, zapalujeme ohně a předáváme jejich prostřednictvím dar světla Slunci a tím přidáváme něco k jeho síle.

Pravé a prastaré významy magických pohanských rituálů už jsme dávno zapomněli, přesto se lidé pokouší je oživit. Nejspíš se s nějakou takovou základní potřebou rodíme.
Je těžké odlišit skutečné znalosti, které našim předkům prakticky, nikoli pouze symbolicky, umožňovaly orientovat se v tvořivých silách přírody a pochopit pravou podstatu a smysl veškerého života, od pouhých pověr a folklóru. Postačí, když se budeme snažit pochopit božské principy projevující se v přírodě, když si uvědomíme, že vše, co bylo stvořeno, je posvátné a hodné úcty, když budeme pozorně a trpělivě sledovat přírodní děje, běh ročních období, zrod, růst, zrání, smrt a rozklad a přemýšlet na tím vším.

Takzvaný Starý Slunovrat se slavil o pár dní později, jako Svatojánská noc z 23. na 24. června. Zapalovaly se svatojánské ohně, přes které skákali mladí i staří pro udržení zdraví, nad kouřem z ohně se nakuřovaly byliny, jako třeba krtičník, a ty se pak zavěšovaly v domě pro ochranu a žehnalo se jimi dobytku a polím. Popel z posvátného svatojánského ohně se odnášel na pole a do sadů, kde se jím rituálně pohnojila půda.
Během Svatojánské noci se sbíralo devatero bylin, bez ohlédnutí a beze slova. Strážci a duchové rostlin, kteří si v tuto noc, kdy mají byliny nejsilnější energii, svoje rostliny chránili silněji než obvykle, dokázali vyděsit sběrače a znepříjemnit mu noční vycházku. Devatero svatojánských bylin nemělo pevné určení, mělo se ale sbírat na devíti různých místech, posvátné číslo devět je totiž číslem výjimečné síly a moci. Mezi svatojánské byliny patři v první řadě kapradí, které v tuto noc vykvétá a modře světélkuje a z jehož výtrusů se uhněte takzvaný lesní vosk působící jako silné afrodisiakum a prostředek k porozumění řeči zvířat. Důležitou svatojánskou bylinou je také třezalka, která roní krev svatého Jana. Mezi magickou devítku můžeme dále zařadit některou z těchto bylin: pelyněk černobýl, mateřídoušku, heřmánek, mátu, diviznu, libeček, dobromysl, majoránku, úročník, devětsil, chrpu, jitrocel, řebříček nebo okvětí šípkové růže.

Velice důležitou úlohu hrála také voda. Noční koupel ve studánce nebo prameni zaručovala zdraví, lásku i ochranu před uhranutím a projít se v ranní rose po východu Slunce následujícím po Svatojánské noci bylo nutností. Studánkám se také věnovala zvláštní pozornost, vyčistily se a ozdobily květinami s pěkným poděkováním.

Pokusme se alespoň připomenout si, co pro nás Slunce znamená, zaslouží si naši lásku a úctu, vždyť dnes je z něho málem nepřítel, před kterým se musíme schovávat, natírat chemikáliemi a dávat si kryty z plastu na oči.
Mramorová bábovka
Mramorová bábovka
P1010059.JPG
^345DB39402CBF49625CB0CA51A805FF533B43E491810E9EB46^pimgpsh_fullsize_distr.jpg
společná fotka 4.2..jpg
27.2.2016 čtveřice.JPG
noemi.jpg
D79-npIK-PpICCO5d0PrwcH5uNzfNMYZd8mn3ruaCVPSLg7w5XQtaT_SwRTL3k0gZurZLNA.jpg
2mlXnDbFQ1tHdRJKLocpw4d3et6tOCZ7Gr0PS5LlA6Wl371xO_Jva_lMAxaFWI8iIGQbLq4.jpg
duo zelená hnědá.JPG
1BkwfbZoznLno_ECgKdqIgDWub8mnVLl9R6R2wGpEIwSvgzwJK-6uH7twPeKecyDpwXYD5E.jpg
andělské trio poslední kolekce
andělské trio poslední kolekce
andělské trio červen 2016.JPG
Vendulka
Vendulka
Kordulka
Kordulka
Florentýnka
Florentýnka
Valinka
Valinka
Jituška
Jituška
Noemi
Noemi
Ella
Ella
Charlotta
Charlotta
Čokoládová roláda:
-----------------------------
Co budeme k přípravě potřebovat:
------------------------------------------------
5 vajec
10 dkg pískového cukru
7,5 dkg hladké mouky
5 dkg kakaa
1 lžička prášku do pečiva

Na plech položíme pečící papír a potřeme ho máslem a poprášíme kakaem. Troubu si předehřejeme na 190st.C. Do mísy dáme 5 vajec pokojové teploty a spolu s cukrem ručním šlehačem šleháme do světlé pěny /5-8 minut/ Do pěny přidáme mouku s pr. do peč. a kakaem. Zlehka spojíme a přesuneme na pečící papír, pečeme 10 minut.

Upečenou roládu necháme 2 - 3 minutky odpočinout a připravíme si čistý pečící papír, zlehka ho posypeme pískovým krupicovým cukrem a plát těsta na něj položíme, chce to trošku šikovnosti, těsto je pružné a nezlomí se vám určitě. Papír, na kterém se těsto peklo opatrně sloupneme a s tím spodním papírem plát zarolujeme.
To nejhorší máme za sebou, ale fakt to nic není. Stočenou roládu necháme chladnout a připravíme si čokoládovou náplň.

Rozpustíme si 25 dkg hořké čokolády, než se rozpustí, tak si našleháme 20 dkg másla a 5 dkg moučkového cukru, přidáme rozpuštěnou čokoládu a pečlivě promícháme. Teď už stačí jen vychladit. Výhodou je, že si můžeme krém připravit třeba den předem.
Tak a teď už jen ušlehat šlehačku, nesladit, můžete přidat ztužovač, já jsem nedávala.
Těsto rozbalíme, potřeme polovinou čokoládového krému a ušlehanou smetanou a zavineme. Zbylým krémem roládu nazdobíme. Dezert je lepší nechat v lednici chladit aspoň hodinku i více, chutě se propojí a krém krásně zpevní a dezert půjde hezky krájet.
Dobrou chuť.
zdroj: http://helenshomehelensworld.blogspot.cz/
S7000466.JPG

Líbí se Vám nový design stránky ?

Ano velmi. (88 | 87%)
Tak na stejno. (5 | 5%)


Chtěla bych moc poděkovat milé Slávce za srdíčko na dlani, moc mě potěšilo.

a ještě k obrázku pár slov....
...pokud cítíte, že je na světě bytost, která si zaslouží obyčejné a jedno z nejhezčích slov na světě " děkuji ", vytvořte nový příspěvek, zkopírujte obrázek, tento text, vložte jeho blog adresu, upozorněte jej na tento odkaz v jeho komentáři a vyznejte se mu. Stačí jedno slovo nebo 100, je to na Vás. Pošlete to dvěma lidem, jako symbol dvou rukou, kteří si mají pomáhat. Co můžete, udělejte dnes a neodkládejte na zítra. Kdo ví, co bude zítra. Své pocity a emoce, co nosíte v sobě, patří světu a lidem kolem nás. Dejte mu-jim je. Děkuji.
A tak podle pravidel mám ocenění poslat dvěma kamarádkám.

Já bych chtěla srdíčko na dlani poslat Adušce...http://kovbojkaada.mypage.cz/ za její šikovnost a ochotu a Jitušce...http://hutule.mypage.cz/  taktéž za její šikovnost a tvořivost
Bohužel už není mezi námi, ale jeho zpěv je nádherný.
Děkuji za Vaši návštěvu.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one